План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Україна

Перенятинський дошкільний навчальний заклад

«Колосок» загального розвитку

Радивилівської міської ради

 Радивилівського району  Рівненської області

35550 Рівненська область Радивилівський р-н с.Перенятин

вул. Почаївська, буд.50А

Perenajtunskij.dnz.kolosok@ukr.net

 

 

НАКАЗ

17.01.2020

Про запобігання булінгу в закладі

 дошкільної освіти

відповідно до Законів України «Про освіту», «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658,  Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 №564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 №1047, лист Міністерства освіти і науки України від 19.12.2018 №1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу та ефективного реагування на факти насильства в закладі освіти.

НАКАЗУЮ:

  1. Призначити, Малецьку І.О., вихователя закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадку виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.
  2. Вихователю Малецькі І.О.:
    1. Постійно забезпечувати соціально-психологічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від жорстокого поводження чи булінгу.
    2. Вчасно повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей про випадки булінгу.
    3. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо обов’язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  3. Працівникам закладу дошкільної освіти нести персональну відповідальність за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей.
  4. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу у закладі дошкільної освіти (додаток 1)
  5. Провести інструктаж для всіх працівників закладу освіти, в ході якого висвітлити питання: правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо); телефони довіри.
  6. Завідуючій господарством Воронко В.В. щотижня здійснювати перевірку приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (лютий).
  7. Вихователю Малецькі І.О. оприлюднити на веб-сайті закладу освіти: правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; план заходів закладу освіти, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо); телефони довіри (до кінця січня).
  8. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.

 

 

 

Завідувач ДНЗ:                            Ю. Воронко

З наказом ознайомлені:                І. Малецька

                                                   В. Воронко

                                                    Є. Касянчук

                                                    З. Янович

                                                    Л. Королюк

                                                    О. Гнесь

                                                   Н. Пасічник

 

Додаток 1

План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

№з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

1.

Створення безпечного освітнього середовища в ДНЗ вільного від насильства та булінгу (цькування)

Постійно

Адміністація, вихователі ДНЗ

2.

Контроль стану попередження булінгу

Постійно

Завідувач ДНЗ

3.

Надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу

За запитом

Вихователі ДНЗ

4.

Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в ДНЗ

Систематично

Вихователі ДНЗ

5.

Групова консультація для педагогів «Види та форми булінгу»

Лютий

Завідувач ДНЗ

 

6.

Консультація для педагогів «На скільки серйозною є проблема булінгу та мобінгу в дошкільному закладі»

Березень

Вихователь Малецька І.О.

7.

Інтерактивне заняття для педагогів з елементами тренінгу «Булінг, мобінг: сутність та ключові ознаки»

Квітень

Завідувач ДНЗ

вихователі

8.

Виступ на батьківських зборах «Чому діти стають жертвами булінгу»

Квітень

Вихователі ДНЗ

9.

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу та мобінгу: пам’ятка, листівка, інформація на стенді

Систематично

Вихователі ДНЗ

 

 


Категорії