Річний звіт про діяльність закладу

Звіт завідувача Перенятинського ДНЗ «Колосок» перед колективом і громадськістю за 2019-2020 навчальний рік

Даний звіт зроблено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 55, зміст звіту зроблений відповідно до «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю». З метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державногромадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги  та позитивної мотивації я, Воронко Ю.Я., завідувач дошкільного навчального закладу «Колосок», звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2019-2020 навчальний рік.

     Як і всі мої колеги, свою діяльність завідувача ДНЗ у 2019-2020 навчальному році я здійснювала у відповідності до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту ДНЗ. Уся діяльність була спрямована на виконання Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», Постанов Уряду України, нормативно інструктивних документів Міністерства освіти і науки України, місцевих органів управління освітою, на оптимізацію мережі і розвиток дошкільного навчального закладу, створення оптимальних умов для виховання дітей, створення умов для роботи педагогічних працівників, підвищення ефективності виховного процесу шляхом запровадження розвиваючих заходів, залучення батьків до їх організації та проведення, удосконалено систему планування та контролю за всіма напрямками діяльності дошкільного закладу з боку адміністрації, в тому числі систематичний контроль за станом організації фізкультурно-оздоровчої та санітарно-профілактичної роботи з вихованцями, забезпечено умови для збереження та зміцнення здоров’я вихованців і працівників дитячого садка.

     Протягом навчального року здійснювала контроль і створила умови для виконання навчального плану і робочого плану дошкільного навчального закладу, який мав такі розділи як:

  • організаційно-педагогічна робота;
  • вивчення стану життєдіяльності дітей;
  • адміністративно-господарська діяльність;
  • медико-профілактична робота;
  • охорона життя та здоров’я дітей;
  • методична робота з кадрами.

   На засіданнях педагогічної ради, нарадах при завідувачі слідкувала за ходом реалізації основної проблеми дитячого садка «Патріотичне виховання у контексті розвитку духовно-морального потенціалу особистості дитини». Намагалася сумлінно виконувати свої посадові обов’язки, того ж вимагала від вихователів, усіх працівників дошкільного навчального закладу.

      Загальні відомості про ДНЗ

    Тривалість робочого дня 10,5 годин, 5-денний робочий тиждень з 8.30 до 19.00. у закладі укомплектовано дві групи (1 – молодша і 2 - старша) з кількістю 36 дітей. Садок забезпечений педагогічним та технічним персоналом (13 одиниць, з них 6 педагогів). Заклад підпорядковується Відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради – головному розпоряднику коштів міського бюджету.

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституції України;
  • Закону України «Про дошкільну освіту»;
  • Базового компоненту дошкільної освіти;
  • Закону України про охорону праці;
  • Закону України «Про цивільну оборону»;
  • Закону України «Про дорожній рух»;
  • Закону України «Про відпустки»;
  • Кодексу «Про працю»;
  • Освітньої програми «Українське дошкілля».

   А також відповідно до Статуту річного плану роботи дошкільного закладу. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

    Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку. Групові приміщення ДНЗ забезпечені меблями та ігровим обладнанням, але група № 1 (молодша) потребує оновлення та осучаснення.

   Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.                                               Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З першого червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей. План роботи схвалюється на педагогічній нараді.

Управлінська діяльність                                                              

  У 2019-2020 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально.  Мною здійснювався оперативний контроль за наступними напрямками: готовність та якість підготовки педагогів до робочого дня, планування навчально-виховної роботи, готовність вихователів, музичного керівника до робочого дня, дотримання режиму дня в групах, проведення ранкової гімнастики, організація прогулянок, організація чергування, ведення музичним керівником індивідуальної роботи з дітьми,рівень педагогічної майстерності педагогів.

     Під час проведення педагогічних рад, семінарів – використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, вправи. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюється, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

    Згідно річного плану роботи було поставлено завдання на 2019-2020 навчальний рік.

  1. Організувати роботу педагогічного колективу на забезпечення системного підходу до охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, шляхом створення безпечного розвивального середовища та налагодження системи роботи з безпеки життєдіяльності з педагогами, дітьми та батьками.

 

  1. Активізувати роботу з патріотичного виховання дошкільників, поглибити роботу з формування досвіду моральної поведінки та соціальної компетенції у дошкільників шляхом застосування ефективних освітніх технологій, у тому числі засобами сюжетно-рольової гри.

 

  1. Продовжувати роботу з підвищення інформаційної культури педагогів та удосконалення педагогічної компетентності, гуманістичного світогляду, опанування відповідних передових технологій, творчого підходу до дітей.

 

  1. Відроджувати у вихованців національну психологію, прилучаючи їх до духовних надбань національної культури. Протягом навчального року педагогічний колектив сумлінно працював над реалізацією поставлених питань. У дитячому садку створено оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного: згідно з графіком проходження курсів підвищення кваліфікації у поточному навчальному році вихователь Малецька І.О., підвищувала свій кваліфікаційний рівень при Рівненському ІППО.

 

Медичне обслуговування

Медичну службу дошкільного закладу очолює медична сестра – Кісельова О.П. Приміщення відповідають санітарногігієнічним вимогам.

   Медичною сестрою та адміністрацією закладу впродовж 2019/2020 н.р. здійснювався постійний контроль за дотриманням режиму в групах, їх санітарним станом. Систематично проводилося обстеження всіх дітей, щоденний огляд працівників харчоблоку на наявність захворювань. Постійно велась робота щодо профілактики застудних захворювань, загартування, формування у дітей системи валеологічних знань про свій організм, про користь занять з фізкультури, про особисту гігієну та чистоту навколишнього середовища.

    Серйозну увагу педагогічний та медичний персонал приділяв питанням охорони та зміцнення здоров’я дітей, їх фізичному розвитку.  

    Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи. Вихователі під керівництвом медичної сестри впроваджували методи первинної профілактики застудних захворювань, поглиблювали свої знання з фізичного виховання дітей та організації гігієнічного виховання.

    Робота з формування здорового способу життя вихованців реалізовувалася через:

  • заняття з фізкультури;
  • ранкова гімнастика;
  • фізпаузи і фізкультхвилинки на заняттях;
  • гімнастика пробудження.

Оздоровча робота з нашими вихованцями включає в себе:

  • щоденне перебування дітей на свіжому повітрі;
  • сонячні та повітряні ванни;
  • водні процедури влітку, дихальна гімнастика.

  Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми організовувалася з урахуванням стану їх здоров’я. Для цього визначалися групи здоров’я дітей.

Упродовж 2019-2020 н.р. в дошкільному закладі створювалися сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування. Медичною сестрою Кісельовою О.П. складається меню-розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток. Продукти що постачаються в садок мають сертифікати якості та відповідності. Систематично проводиться бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. .

Контроль за якістю харчування здійснюється безпосередньо завідувачем та сестрою медичною щодня протягом року: за постачанням продуктів, їх якістю, умовами зберігання, терміном реалізації, за дотриманням норм харчування, контролювалася робота персоналу харчоблоку, санітарно-гігієнічний стан і організація харчування безпосередньо в групах.

На постійному особистому контролі також тримаємо оплату за харчування. Робота з організації харчування дошкільників в ДНЗ ведеться на достатньому рівні.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників.

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо-виховного процесу. Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей – важливе завдання дошкільного закладу.

У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин.

За період роботи ДНЗ у 2019-2020 н.р. травматичних та нещасних випадків з дітьми під час освітньо-виховної роботи і співробітниками на робочому місці не було. Протягом навчального року колектив дитячого садка приймав участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

При складанні річного плану роботи планувалися заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму. Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки.

Робота по зміцненню матеріально-технічної бази ДНЗ

Розвиток матеріально-технічного забезпечення дошкільного навчального закладу здійснюється за рахунок бюджету, благодійної допомоги фізичних осіб та батьків.

Батьківська спільнота залишається головним спонсором упорядкування групових приміщень, створення затишку та розвивального середовища для своїх малят.

 


Категорії